Film: Ni chaînes ni maîtres

zonder pauze

Met de film van deze week sluiten we aan bij de aandacht voor het slavernijverleden in verschillende landen. Ni chaînes... doet dat voor de Franse geschiedenis voor het eerst op film. Regisseur Simon Moutaïrou werkte nauw samen met historici om de film zo realistisch mogelijk te maken en zo bij te dragen aan het bewustzijn rond het Franse slavernijverleden.

Op de Franse kolonie Île de France, het huidige Mauritius in Oost-Afrika, ontsnapt de 16-jarige Mati in 1759 van de suikerrietplantage. Zij neemt het risico van een klopjacht door of namens haar ‘eigenaar’ om te proberen de vrijheid te bereiken. Ze gelooft het verhaal dat ergens op eiland een vrijplaats is voor marrons, gevluchte slaven. Mati’s vader Massamba vindt dat ze zich beter kan schikken in haar lot, hij is een belangrijke tussenpersoon voor de plantagehouder en zijn geknechte arbeiders, omdat dat de Lees verder in onze app

Wat is Klup?

Klup is dé app voor avontuurlijk 50-plus! Vind een grote diversiteit aan activiteiten en ontmoet eenvoudig nieuwe mensen. Dit wil je echt niet missen dus we nodigen je van harte uit voor de Klup app. Ontmoet, geniet en ga er samen op uit!

Start met Kluppen

Andere activiteiten

Film (drama) the Brutalist

24 February 2025 | 14:00 tot 24 February 2025 | 17:35 Cacaokade ... 6 plekken beschikbaar Marjo

Naar de film In Liebe, eure Hilde

24 February 2025 | 20:00 Dongepark ... 8 plekken beschikbaar Alessandra

De beste IDFA DOCUmentaires in een dag

25 February 2025 | 10:30 Otto Reuch... Geen limiet Jan

Download de app

Laat je emailadres achter en we sturen je een gratis downloadlink toe!

  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Download de app