Afgelopen zondag deelden we in deze blog al iets over het immuunsysteem. Hilda Smeets is arts, en ook zij buigt zich over de vraag waarom er in de media geen aandacht wordt besteedt aan het versterken van ons immuunsysteem. Want de basis van gezondheid begint bij onszelf. Het goed om volgens haar de aandacht meer te gaan richtten op het versterken van het ‘’terrein’’ in plaats van het bestrijden van de ‘’vijand’’. Kom er in deze blog achter hoe je dat kan doen 👇🏼
,,In plaats van weerloze slachtoffers te zijn, wordt het tijd onze zelfredzaamheid te vergroten, ons te empoweren’’: Hilda Smeets.
Onze immuniteit ondersteunen
Enkele tips die Hilda meegeeft om zelf onze immuniteit te ondersteunen:
- Doe zonlicht op; dit stimuleert onder andere de vitamine D-productie en herstelt de elektro-magnetische balans in onze cellen. Mensen die niet tegen de zon kunnen hebben meestal een tekort aan goede vetzuren.
- Beweeg voldoende; Dit stimuleert het lymfesysteem en de immuniteit. Eerder hierover deelde we al enkele tips hoe je thuis kunt blijven bewegen in deze blog.
- Vermijd het gebruik van suiker; suiker verlaagd namelijk de weerstand.
- Neem regelmatig een koude douche; Laat je lichaam geleidelijk wennen aan de kou. Maak dus eerst je benen en je borst nat, bouw het op.
- Doe frisse lucht op; ventileer je huis goed. Of verdiep je in deze ademhalingsoefeningen. Bepaalde oefeningen versterken namelijk ook het immuunsysteem
- Zorg voor voldoende slaap en rust; wat hierbij helpt is om je gedurende de dag voldoende bloot te stellen aan natuurlijke stralen. Even weg van de WIFI en de elektromagnetische staling. Een kleine wandeling maken of lekker in de tuin werken compenseert.
- Focus je op emoties als dankbaarheid en vreugde; onderzoek heeft aangetoond dat je immuunsysteem op een positieve manier beïnvloeden. Zoek naar redenen om dankbaar te zijn, kijk naar comedy’s en deel grappige filmpjes met elkaar.
Tijd om een mentaliteitsshift te overwegen
,,In plaats van weerloze slachtoffers te zijn, wordt het tijd onze verantwoordelijkheid op te nemen, onze zelfredzaamheid te vergroten, ons terug te empoweren i.p.v. ons te laten beklemmen door angst. We zijn niet weerloos overgeleverd, laat ons focussen op wat we wél onder controle hebben”. Dat geeft Hilda ons mee.
Honderden jaren hebben onze voorouders gebruik gemaakt van middelen uit de natuur om onze afweer te versterken, onszelf te beschermen tegen ziekte, onszelf te helen en te genezen.
Ze vraagt zich af of het geen tijd is om een aantal vragen te stellen: Van angst naar vertrouwen? Van slachtofferschap naar zelfredzaamheid? Om in de opleiding van artsen meer aandacht te geven aan preventie, voeding, het ondersteunen met natuurlijke stoffen? Om geld te investeren in studies over voeding, kruiden en voedingssupplementen? Om de rol van de arts om te polen van “redder” naar gezondheidsbegeleider?
Een mooie dag om al nagenietend van de Singalong hier even bij stil te staan, en te bedenken hoe jij hier tegen aankijkt 🌞